Informace k focení

Ateliérové focení dětí – rodinné focení

Focení ve stylovém zátiší s řadou doplňků. Máme k dispozici různé fotopozadí. Focení může trvat 30 – 60 minut.

Oblečte své děti prosím tak, aby ladily do zátiší, která jsou spíše v retro stylu (ale máme i moderní zátiší). Holčičkám dejte šaty, sukýnky, klukům košile kalhoty – vše bez nápisů, moderních obrázků a křiklavých barev… Pokud si nejste jistí, přivezte si s sebou víc oblečení, vybereme takové, které se k focení bude nejvíc hodit, případně můžete děti v průběhu focení převléct a mít pestřejší fotky.

Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení – ty si přineste zvlášť čisté, naleštěné. Případně můžeme fotit i s bosýma nohama.

Pokud přijíždíte autem v zimním období, neoblékejte prosím klukům pod kalhoty punčocháče. Někteří to potom nechtějí svléknout (na rozdíl od ponožek je to složitější) a tím pádem nemůžeme fotit s bosýma nohama a nevypadá to na fotkách dobře.

Ateliérové focení dospělých

Snímky jedné osoby (popř. páru). K párovému focení si prosím slaďte oblečení. Klidně přivezte víc kousků oblečení, ať máme z čeho vybrat k daným fotopozadím.

Nebojte se vzít i slavnostnější oblečení nebo romantické šaty. (Rifle, mikiny a trička nemusí být na ateliérové focení ideální.) Vyvarujte se prosím křiklavých barev a triček s potiskem. Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení – ty si přineste zvlášť čisté, naleštěné. Případně můžeme fotit i s bosýma nohama.

Ateliérové skupinové foto

Pro 4 až 8 osob

Výběr nejlepšího snímku z cca 20 záběrů.
Retuše všech osob.
Možnost následného nafocení i menších skupinek nebo individuálních portrétů.

Focení miminek – newborn

Na focení se objednávejte ideálně již v průběhu těhotenství (termín focení pak upravíme, aby vám co nejlépe vyhovoval).

Ideální je přijít s novorozeňátkem mezi 5. až 10. dnem věku, kdy se s miminkem nejlépe pracuje. V tomto období jsou děti hodně spavé a dovolí nám krásně je napolohovat. Po domluvě fotíme i starší miminka, je zde ale potřeba počítat s tím, že již pravděpodobně nebudou tak schoulená a hůře se uspávají.
Na focení si vyčleňte 2 hodiny (někdy trvá i déle). Fotíme v různých stylových zátiších, máme k dispozici oblečky a doplňky. Vždy se přizpůsobujeme potřebám novorozeňátka a maminky.

Pokuste se, aby novorozeňátko před focením nějakou dobu nespalo a podařilo se nám ho tím pádem snáz uspat v ateliéru. Při focení potřebujeme spící miminko, je to pak příjemnější i pro dítě. Lze ho napolohovat do mnohem hezčích poloh a navíc má při spánku hezký uvolněný výraz.

Oblečení, v kterém vaše děťátko přijede na focení, volte takové, které se snadno rozepíná (ne přes hlavu) abychom zvýšili šanci, že zůstane spinkat pokud spící přijede. Doplňky a oblečky máme svoje není tedy nutné nic dalšího s sebou vozit pouze:
– dudlíček nejmenší velikosti – i když ho doma prakticky nepoužíváte.
– jednorázovou přebalovací podložku

Můžeme nafotit i skupinovou fotku celé rodiny i miminko se staršími sourozenci. Jen je potřeba počítat s tím, že focení je především pro novorozeňátko. Starší sourozenci prakticky nemají šanci vydržet 2 hodiny v klidu. Proto je ideální, když tatínek po nafocení rodinných fotek vezme starší sourozence např. na procházku nebo do cukrárny, abychom měli po zbytek focení klid a dobrali se k co nejlepšímu výsledku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte.

Svatební focení

Ohledně svatebního focení mě prosím kontaktujte přes mail nebo mi rovnou zavolejte na telefon 774 696 207.

Těhotenské focení

Většinou realizujeme venku (v okolí Napajedel), ale lze se domluvit i na ateliérovém focení.

Budoucí maminky ideálně fotíme mezi 32 – 36 týdnem.

Slaďte prosím s partnerem své oblečení. Klidně přivezte víc kousků oblečení, ať máme z čeho vybrat.
Nebojte se vzít si i romantické oblečení (šaty, halenky, tuniky). Můžete si přinést i doplňky – šál, klobouk, cokoli co udělá vaše focení ještě výjimečnější a osobnější. Můžete si vzít i oblečení, které již nedopnete, ale odhalené bříško v něm lze nafotit.
Vyvarujte se prosím příliš křiklavých barev a triček s potiskem. Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení. Pokud bysme fotili v ateliéru přineste si boty zvlášť – čisté, naleštěné. Případně můžeme fotit i s bosýma nohama.
Skvěle působí světlé oblečení, které je pozitivní a k mateřství se opravdu hodí.

Profesní fotografie

Snímek pro vaši osobní prezentaci, do životopisu, portfólia nebo jen tak pro radost pro vás i vaše blízké…

Výběr nejhezčího snímku hned po nafocení.

Vyretušovanou profesní fotografii obvykle dodávám na druhého dne. (V případě potřeby již v den nafocení.)

Tématické focení

Patří sem např. pohádkové focení, focení se zvířátky, velikonoční focení, podzimní pohádkové focení.

Tématické focení realizujeme obvykle formou minifocení. Nejčastěji 20-30 min/ 5 upravených fotografií.

Informace k focení zveřejňujeme před akcí na sociálních sítích (téma, termín, vhodné oblečení…).

Venkovní focení

Většinou realizujeme v přírodě v Napajedlích nebo přilehlém okolí.

Oblečte své děti prosím tak, aby ladily do přírody. Nejlépe vypadá, když mají holčičky šaty, sukýnky, klukům sluší košile a klasické kalhoty – vše bez nápisů, moderních obrázků a křiklavých barev… Pokud si nejste jistí, přivezte si s sebou víc oblečení, vybereme takové, které se k focení bude nejvíc hodit, případně můžete děti v průběhu focení převléct a mít pestřejší fotky. Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku.

Máme k dispozici i tématické oblečení (pro kluky plátěné košilky, kalhoty na kšandy, čepky. Pro holčičky šaty, zástěrky, čepečky, věnečky.

Na focení bereme různé fotodoplňky, snažíme se je ladit dle ročního období.

Vánoční focení

Nafocení dětí nebo i celé rodiny ve stylovém zátiší s vánoční či zimní tematikou.

Dodržujte prosím objednaný čas. Na vánoční focení máme na každou rodinu vyčleněno cca 30 minut.

Oblečte své děti prosím tak, aby ladily do zátiší, která jsou spíše v retro stylu (ale máme i moderní zátiší). Holčičkám dejte šaty, sukýnky, klukům košile kalhoty – vše bez nápisů, moderních obrázků a křiklavých barev… Můžete si přivézt i šály, čepice, rukavice,kabátky, kožíšky… – vše co si myslíte, že by se k vánocům a zimní tématice hodilo.
Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení – ty si přineste zvlášť – čisté, naleštěné. Případně můžeme fotit i s bosýma nohama.
Pokud přijíždíte autem, neoblékejte prosím klukům pod kalhoty punčocháče. Někteří to potom nechtějí svléknout (na rozdíl od ponožek je to složitější) a tím pádem nemůžeme fotit s bosýma nohama a nevypadá to na fotkách dobře.

Zajímá Vás cena fotografování?