Informace k focení

Ateliérové focení dětí – rodinné focení

Focení v našem útulném ateliéru. Máme k dispozici různé fotopozadí, lifestylový koutek z postelí a rekvizity pro vaše nejmenší. Focení může trvat 30 – 60 minut.

Zkuste se jako rodina sladit a určitě si maminky a holčičky nebojte vzít šaty ať si užijete váš speciální den se vší ženskostí 🙂 na kterou většinou v každodenním kolotoči není čas.

Kluci a tatínci košile nebo trička bez nápisů, moderních obrázků a křiklavých barev… Pokud si nejste jistí, přivezte si s sebou víc oblečení, vybereme takové, které se k focení bude nejvíc hodit, případně můžete děti v průběhu focení převléct a mít pestřejší fotky.

Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení – ty si přineste zvlášť čisté. Rádi fotíme i s bosýma nohama. Proto nedávejte dětem pod kalhoty punčocháče. Někteří to potom nechtějí svléknout (na rozdíl od ponožek je to složitější) a tím pádem nemůžeme fotit s bosýma nohama a nevypadá to na fotkách dobře.

Pokud máte klidného domácího mazlíčka, je vítán 🙂

Focení miminek – newborn

Na focení se objednávejte ideálně již v průběhu těhotenství (termín focení pak upravíme, aby vám co nejlépe vyhovoval).

Ideální je přijít s novorozeňátkem mezi 5. až 12. dnem věku, kdy se s miminkem nejlépe pracuje. V tomto období jsou děti hodně spavé a dovolí nám krásně je napolohovat. Po domluvě fotíme i starší miminka (např . předčasně narozené miminko), je zde ale potřeba počítat s tím, že již pravděpodobně nebudou tak schoulená a hůře se uspávají.
Na focení si vyčleňte 2 hodiny . Fotíme v různých stylových zátiších, máme k dispozici oblečky a doplňky. Vždy se přizpůsobujeme potřebám novorozeňátka a maminky.

Oblečení, v kterém vaše děťátko přijede na focení, volte takové, které se snadno rozepíná (ne přes hlavu) abychom zvýšili šanci, že zůstane spinkat pokud spící přijede. Doplňky a oblečky máme svoje není tedy nutné nic dalšího s sebou vozit pouze:
– dudlíček nejmenší velikosti – i když ho doma prakticky nepoužíváte.
– jednorázovou přebalovací podložku

Rádi vám nafotíme i  fotky celé rodiny + miminko se staršími sourozenci. Jen je potřeba počítat s tím, že focení je především pro novorozeňátko. Starší sourozenci prakticky nemají šanci vydržet 2 hodiny v klidu. Proto je ideální, když tatínek po nafocení rodinných fotek vezme starší sourozence např. na procházku nebo do cukrárny, abychom měli po zbytek focení klid a dobrali se k co nejlepšímu výsledku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte.

Svatební focení

U svateb máme rádi všechny malé i velké příběhy, které umí fotky tak skvěle “odvyprávět.” Emoce, spontánnost a výjimečnost tohoto dne zaručují, že vždycky nafotíme spoustu snímků, které pro vás budou mít mimořádnou hodnotu. A protože je svatba šťastná událost, vždycky se snažíme, aby bylo i focení co nejpohodovější. Nafocení s citem pro okamžik je základ, ale konečné vyznění dotváří i úpravy v počítači, kterým se také poctivě věnujeme. Máme odzkoušené, že srdečný přístup a pár vlídných slov vede k hezkým portrétům svatebních hostů, kteří by se jinak nechtěli nechat vyfotit. A když po celodenním focení balíme fototechniku a loučíme se, vidíme, jak jsou lidi vděční, děkují nám a to ještě neviděli žádnou fotku. 🙂 Víme že to je v ten okamžik ocenění našeho srdečného a poctivého přístupu… Svatební den je jeden velký příběh zachycený na stovkách fotek. Často záleží na detailech, kreativitě i zmáčknutí spouště v jediné přesné desetině vteřiny a fotka může být naprosto skvělá nebo naopak podprůměrná. Pokud se vám líbí styl našich svatebních fotek, ozvěte se mailem na fotografovat@seznam.cz nebo zavolejte na tel. 774 696 207. Probereme vaše představy a dáme vám tipy z pohledu svatebních fotografů, abyste měli co nejskvělejší fotky.

Těhotenské focení

Většinou realizujeme venku (v okolí Napajedel), focení probíhá v exteriéru v podvečerních hodinách – 1,5 hodiny před západem slunce.

Lze se domluvit i na ateliérovém focení.

Budoucí maminky ideálně fotíme mezi 34 – 38 týdnem.

Slaďte prosím s partnerem své oblečení. Klidně přivezte víc kousků oblečení, ať máme z čeho vybrat.
Nebojte se vzít si i romantické oblečení (šaty, halenky, tuniky). Můžete si přinést i doplňky – šál, klobouk, cokoli co udělá vaše focení ještě výjimečnější a osobnější. Můžete si vzít i oblečení, které již nedopnete, ale odhalené bříško v něm lze nafotit.
Vyvarujte se prosím příliš křiklavých barev a triček s potiskem. V černé bříško může zanikat. Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení. Pokud bysme fotili v ateliéru přineste si boty zvlášť – čisté, naleštěné. Případně můžeme fotit i s bosýma nohama.

Profesní fotografie

Snímek pro vaši osobní prezentaci, do životopisu, portfólia nebo jen tak pro radost pro vás i vaše blízké…

Výběr nejhezčího snímku hned po nafocení.

Vyretušovanou profesní fotografii obvykle dodávám na druhého dne. (V případě potřeby již v den nafocení.)

Předsvatební focení – fotorande

Doporučujeme pro všechny páry, kterým budeme fotit svatbu. Je to skvělý tréning na novomanželské portréty, dá se spojit s předsvatební schůzkou. V neposlední řadě je to možnost jak se s vámi seznámit, takže ve váš Den už se budete cítit při focení uvolněně a focení si víc užijete. Je možné nafotit i zásnuby.

Focení probíhá v exteriéru ( v okolí Napajedel) v podvečerních hodinách – 1,5 hodiny před západem slunce.

Venkovní focení – rodiny, děti

Většinou realizujeme v přírodě v Napajedlích nebo přilehlém okolí.

Zkuste se jako rodina sladit a určitě si maminky a holčičky nebojte vzít šaty ( pokud to roční doba dovolí) at si užijete váš speciální den se vší ženskostí 🙂 na kterou většinou v každodenním kolotoči není čas.

Kluci a tatínci košile nebo trička bez nápisů, moderních obrázků a křiklavých barev… Pokud si nejste jistí, přivezte si s sebou víc oblečení, vybereme takové, které se k focení bude nejvíc hodit, případně můžete děti v průběhu focení převléct a mít pestřejší fotky.

Pokud máte domácího mazlíčka, který focení zvládne, je  na focení vítán 🙂

Vánoční focení

Nafocení dětí nebo i celé rodiny ve stylovém zátiší s vánoční či zimní tematikou.

Dodržujte prosím objednaný čas. Na vánoční focení máme na každou rodinu vyčleněno cca 20 minut.

Oblečte své děti prosím tak, aby ladily do zátiší, která jsou spíše v retro stylu (ale máme i moderní zátiší). Holčičkám dejte šaty, sukýnky, klukům košile kalhoty – vše bez nápisů, moderních obrázků a křiklavých barev… Můžete si přivézt i šály, čepice, rukavice,kabátky, kožíšky… – vše co si myslíte, že by se k vánocům a zimní tématice hodilo.
Nezapomeňte ani na boty, aby ladily ke zbytku oblečení – ty si přineste zvlášť – čisté, naleštěné. Případně můžeme fotit i s bosýma nohama.
Pokud přijíždíte autem, neoblékejte prosím klukům pod kalhoty punčocháče. Někteří to potom nechtějí svléknout (na rozdíl od ponožek je to složitější) a tím pádem nemůžeme fotit s bosýma nohama a nevypadá to na fotkách dobře.

Zajímá Vás cena fotografování?